Otvorené spoločenstvá vo farnosti

7. CENTRUM RODINY - možnosti dobrovoľníckej činnosti
8. Klub kresťanských seniorov

Spoločenstvá Združenia zázračnej medaily (ZZM) putovnej kaplnky Panny Márie

Ak chcete patriť do Združenia zázračnej medaily putovnej kaplnky Panny Márie a raz za za rok si vytvoriť na týždeň svoju domácu modlitbovú kaplnku s putovnou sochou Panny Márie, pridajte sa k našim skupinkám v Dúbravke. Môžete takto zažiť výnimočný čas s Pannou Máriou priamo vo vašej domácnosti.
Kontakt: a.hetes@gmail.com
Bližšie informácie nájdete na tomto odkaze www.zzm.sk/podomova-navsteva-panny-marie/

Stretávania manželov

Stretávania manželských párov (5-6 párov), ktoré sa spolu modlia a zdieľajú život viery a rodiny. Počas pandémie prebieha stretávanie online formou.
Kontakt: beata.michniakova@gmail.com, 0907 208 198

Spoločenstvá Modlitby matiek

Ak chcete zažiť duchovné modlitbové spoločenstvo spolu s inými maminami, potrebujete posilu a “napojenie” na Boha, pridajte sa k nám. Stretnutia Modlitby matiek ponúkajú možnosť spoločných modlitieb, vzájomného obohacovania cez odovzdávanie svojich deti a blízkych do Ježišových rúk. Stretnutia sa konajú raz do týždňa, vždy v ten istý čas a hodinu. Počas koronakrízy prebiehajú zoom stretnutia, trvajú obyčajne cca hodinu. V Dúbravke funguje niekoľko skupiniek, ak sa chcete pridať alebo založiť si novú, ozvite sa nám. Povieme Vám o aktuálnych možnostiach.
Kontakt: a.hetes@gmail.com
Bližšie informácie nájdete na odkaze modlitbymatiek.sk/stretnutia

Svetielko

Svetielko je spoločenstvo mamičiek na materskej a rodičovskej dovolenke a ich detičiek. Stretávame sa raz týždenne, deti majú možnosť zapojiť sa do biblických katechézok a niečo si vyrobiť.
Kontakt: svetielko.dubravka@gmail.com

Mariánske stretko RPMKP

V našom stretku Rodiny Panny Márie, Kráľovnej pokoja (RPMKP) sa snažíme prehlbovať v úcte a oddanosti k Panne Márii: ak ideme k Bohu spolu s Máriou, ideme tou istou cestou, ktorou prišiel On k nám. Túžime, aby sa táto oddanosť prejavovala nielen v našich slovách, ale aj v každodenných rozhodovaniach a životných postojoch. Spolu sa modlíme, zdieľame, vytvárame priateľstvá...
Pre nových členov sme zvyčajne otvorení v septembri, kedy mávame duchovné cvičenia k zasväteniu sa Panne Márii. Ale môžete sa k nám pridať aj v tomto čase pandémie. Stretávame sa raz do týždňa online, 8-12 ľudí, väčšinou vo veku 35-50 rokov.
Kontakt: rpmkp_stretko@googlegroups.com, d.ondrusova@gmail.com

AGAPE - organizácia, príprava občerstvenia

Zapojte sa do skupinky jednotlivcov/rodín, ktoré pomáhajú pri organizovani farských AGAPE. Agape sa uskutočňujú spravidla raz za mesiac, prvú nedeľu v mesiaci po farskej sv. omši o 12:00.
Kontakt: anina.lapos@gmail.com

CENTRUM RODINY - možnosti dobrovoľníckej činnosti

Aktivity: zástupca farskej charity, koordinuje charitatívne aktivity ako napr. zbierka šatstva a potravín, dobrovoľníctvo, pomoc seniorom a núdznym rodinám, priestor pre aktivity mladých, rodiny, mamičky na materskej dovolenke
Kontakt: komunita@centrumrodiny.sk

Klub kresťanských seniorov

Klub vznikol pred 21 rokmi z modlitbového spoločenstva a spevokolu sv. Cecílie. V súčasnosti ho tvoria kresťansky orientovaní seniori farnosti a môže sa k nám pridať každý senior, ktorý má záujem tvoriť s nami spoločenstvo.
Pravidelne sa stretávame v KC Fontána každý týždeň; spolu čítame jednotlivé state Svätého písma a rozoberáme ho v priemete na náš bežný všedný život, niekedy sa premieta náučne zameraný film spojený s diskusiou. Raz za mesiac je v programe veľké stretnutie aj s niektorým z duchovných otcov. Podnikáme púte na známe Mariánske pútne miesta (obvykle dvakrát za rok) častokrát aj v sprievode niektorého z našich kňazov. Podporujeme a pomáhame vo farnosti pri upratovaní kostola, či pri akciach s pohostením. Spolupracujeme aj so Združením kresťanských seniorov Slovenska, MÚ Dúbravka a ostatnými klubmi seniorov v Dúbravke.
Pochopiteľne, všetky tieto stretnutia sa uskutočňovali v čase pred pandémiou.
Kontakt: libusisa@gmail.com, 0948 230 367